زیرپورتال زیرپورتال واحد گناوه-بوشهر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
جستجو
رويدادها
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
منو
منو
همايش ها
ورود كاربران
1396/2/11 دوشنبه جشن میلاد امام حسین

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان گناوه ، آیین جشن اعیاد ماه مبارک شعبان و میلاد باسعادت سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) با حضور دانشجویان و مسوولان دانشگاه پیام نور گناوه برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیم ملک‌زاده در این آیین اظهار داشت: دوران غیبت امام زمان( عج) یک عاشوارای دیگر است و همان‌گونه که در عاشورای سال 61 تعداد زیادی امام  حسین(ع) را به کوفه دعوت کردند ولی اکثر این افراد که امام را دعوت کردند باعث شهادت امام شدند امروز هم هر کسی بعد از نماز، دعای فرج را که به منزله دعوت از امام است می‌خواند باید در این دعوت‌ها دقت و مراقبت شود.

این کارشناس فرهنگی با اشاره به این تعبیر امام راحل (ره) که فرمودند "ما باید پرچم انقلاب را به دست امام زمان برسانیم " افزود: یک تفاوت بین زمان امام حسین(ع) با زمان حال در آن است که در زمان قیام عاشورا با وجود فداکاری یاران امام آن حضرت به شهادت رسیدند ولی در زمان قیام امام زمان (عج) امام نباید کشته شود .

وی با اشاره به شعار " کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا " تصریح کرد: ما باید زمان خود را با این شعار تطبیق دهیم با این تفاوت که در این زمان این امام ،امام زمان (عج) است و این امام باید برای رساندن جهان به سر و سامان زنده بماند، پس باید تا زمانی که فضا برای ظهور امام عصر آماده شود تلاش کنیم و زمینه ظهور را فراهم کنیم.

ملک‌زاده بیان کرد : کسی می‌تواند در این فضای عاشورایی و ولایی قرار گیرد که از دشمن ترس و واهمه نداشته باشد و دشمن هر قدر هم  از لحاظ ظاهری قوی باشد باطن و قدرت دین اسلام  را درک نکرده است لذاهر قدر دشمن قوی باشد اگر تفکر ما عاشورایی باشد بر دشمن پیروز هستیم .

وی عنوان کرد: امروز شناخت دشمن با استفاده از تحلیل‌گران و کارشناسان مختلف از دین ما بسیار افزایش یافته و برنامه‌های آنها نیز بسیار دقیق اما با اشتباه از دین اسلام است که همین تحلیل اشتباه باعث شکست آنها در برابر اسلام می‌شود.

ملک‌زاده گفت: با تفکر عاشورایی مسلمانان و بدون ترس و واهمه‌ای از دشمن می‌توان بر آنها پیروز شد که شعار"کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" هم‌چنان پابرجاست با این تفاوت که همه باید برای دفاع از دین و امام زمان(عج) در هر مکان و زمانی آماده باشیم .

در این آیین برنامه‌های متنوعی شامل مداحی، شعرخوانی و تقدیر از برگزیدگان مسابقه دل‌نوشته شهدا اجرا شد.

در حاشیه این آیین جشنواره غذا به همین مناسبت توسط دانشجویان در دانشگاه پیام نور گناوه برگزار گردید که در پایان با نظر و رای داوران به سه نفر برگزیده هدایایی اهدا شد

 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما